Substancje unikatowe


- Sporopolenina

Substancja ta jest zawarta w środkowej części ściany komórkowej Chlorelli pyrenoidosy. Błonnik chlorelli ma dzięki sporopoleninie całkiem wyjątkowe działanie. Ściany komórkowe nieodwracalnie wiążą ze sobą substancje toksyczne, które są potem wydalane z organizmu drogą naturalną (przez stolec).
Dr Liebke zajmował się badaniem oczyszczających zdolności chlorelli u ludzi cierpiących na zatrucia spowodowane przez (amalgamatowe) wypełnienia zębów. Stwierdził pozytywne wyniki.
Sporopolenina jest unikatową substancję czyniąca z chlorelli wyjątkowy środek detoksykacyjny, odpowiedni dla nowoczesnego człowieka.

- Chlorofil

W 1940 roku czasopismo chirurgiczne „Journal of Surgery” pisało o 1200 chorych, u których chlorofil przyspieszył gojenie ran.
Warto zwrócić uwagę, że hemoglobina, barwnik krwi, ma (oprócz głównego elementu) taką samą strukturę jak chlorofil. Rośliny dzięki chlorofilowi żyją i oddychają, u ludzi poprawia obraz krwi, przyspiesza gojenie ran i chroni przed stanami zapalnymi. Poprawia także dotlenienie organizmu, przez co zapobiega powstawaniu środowiska infekcyjnego.
Uzdrowiciele twierdzą, że zielony barwnik przechowuje energię słoneczną, która przekazuje nam mądrość i miłość. Nauka to potwierdza.
Chlorella zawiera aminokwas tryptofan, z którego wytwarza się serotonina, hormon radości i szczęścia. Wraz ze spadkiem wartości serotoniny nadchodzi depresja i zmęczenie. Wieczorem organizm przekształca serotoninę w melatoninę i lepiej zasypiamy. Jest to godna uwagi zgodność nauki i intuicji.